Författare till romanen "Mina fotsteg i ditt hjärta", "Minnen som stannat kvar" och medförfattare till kåseriboken "Skimrande ögonblick - och dagar i grått". Alla tre böckerna går att köpa här på bloggen. Tryck på köp bok/böcker under min header för vidare information. Dessutom finns det 37 st kategorier på bloggsmörgåsbordet. Förhoppningsvis hittar du något som tilltalar dig. Du får väldigt gärna lämna en trevlig kommentar. Tack för besöket. Välkommen tillbaka.
Välkommna skriv gärna en kommentar
Ironi blandas med egensinnig humor. Ibland kan inläggen ta ett och annat allvarligt galoppsteg.
En blogg om dalaliv, familjeliv, porslin, pudel & folkdräkt.
♥ Hänt ♥ Känt ♥ Tyckt ♥ Tänkt ♥
bry dig inte om en grå dag.
Lena Dyche reseledare och guide sedan 30 år. Här delar jag med mig av resetips från Wales, Spanien, Sverige och lite överallt, på ställen jag bott och arbetat i. lenadyche(at)gmail.com
Roliga stunder
Vi hoppas att du ska trivas med våra ö-inlägg. Oavsett om du bor på ön året runt, kommer hit med jämna mellanrum eller aldrig varit här... Givetvis skulle det varit trevligt om vi kan få dig, som aldrig varit på Gotland, att åka hit för första gången. Vi tror inte du skulle ångra dig. Chansen är betydligt större att du drabbas av samma känslor som Bosse fått varje gång, som vi varit här på semester. Välkomna önskar Bosse och Solveig Lidén!
- tankar, idéer och erfarenheter
Fotoblogg om årets 365 dagar
Bilder och Poesi / Pictures and Poetry
annicaaktiv
Kristallinas eget projekt
My World Through My Eyes and Lens - click chosen picture to see more
Ja, en bild och några ord eller så.
Djur och natur i Stockholm / Nature and animals in Stockholm
FLEURS,PARCS ET JARDINS.....
Skönheten ligger i betraktarens öga. Vissnande tulpaner är vackra även då. Fina bilder!
GillaGillad av 1 person
Jag instämmer med Kristallina, är ju väldigt förtjust i vissnade växter. Tulpaner säger adjö på bästa sätt: Jag tror jag gillar bild nummer fyra bäst, men svårt att välja.
GillaGilla
Före bloggandet skulle jag aldrig fotat något visset. Nu ser jag så mycket i det vissnade.
GillaGillad av 1 person
Vad roligt!
GillaGilla
On this moment we can seen how beautiful this flowers were before.They show us the lost beauty and color
GillaGilla
Bilderna är jättefina och du har lyckats fånga in tulpanens sista tid 😀
GillaGilla
Tack vissna tulpaner har sin tjusning.
GillaGillad av 1 person
Absolut 🙂
GillaGilla
Mycket lyckad och passande rubrik. 🙂
GillaGilla
Tack. Läser en bok du nämnt i din blogg. Jag är här av Clelie Avit. Tycker den är så bra.
Kramar
GillaGilla
Önskar dig en riktigt skön helg…
GillaGilla
Detsamma till dig.
GillaGilla